Strona główna
piątek, 4 września 2026 WARSZAWA 15:25 NOWY JORK 09:25
AI · Search · Performance · Przetargi
Z ostatniej chwili

Wizz Air wybrał Havas Poland do obsługi PR po konkursie ofert

Agencje

Wizz Air wybrał Havas Poland do obsługi PR po konkursie ofert

Havas Poland poprowadzi komunikację Wizz Air w Polsce. Agencja podała, że wygrała konkurs ofert, a jej zespół zajmie się kontaktami z mediami i wydarzeniami.

Grzegorz Kubicki 4.09.2026, 14:20 opracowane z 1 źródełHavas Poland, materiał prasowy agencji / PRoto.pl
Jasna hala terminalu lotniska z rzędami foteli i samolotem widocznym za oknem

Fot. Tiago Alvar / Pexels

Havas Poland podał, że poprowadzi komunikację linii lotniczej Wizz Air w Polsce. Agencję wskazał konkurs ofert. Informacja pochodzi z materiału prasowego agencji, który opisały polskie serwisy branżowe.

Havas Warsaw poprowadzi kontakty Wizz Air z mediami

Praca obejmuje public relations, czyli budowanie wizerunku firmy w mediach i wśród osób, które o niej decydują. Agencja ma odpowiadać za kontakty z dziennikarzami, za relacje z instytucjami i za organizację wydarzeń. Główny zespół pracuje w Havas Warsaw. Za rozmowy z urzędami i organizacjami odpowiada zespół H/Advisors.

Andras Rado: Polska jednym z kluczowych rynków Wizz Air

Andras Rado, szef komunikacji Wizz Air, powiedział, że „Polska jest jednym z kluczowych rynków Wizz Air”. Dodał, że przewoźnik szukał partnera, który zna lokalne warunki. Ani agencja, ani linia nie podały, jak długo potrwa umowa i ile jest warta. Nie wiadomo też, kto obsługiwał Wizz Air w Polsce wcześniej.

AdSense in-article 336x280

Havas prowadzi z Warszawy sześć krajów regionu

To kolejny ruch tej grupy w Polsce. Wcześniej Havas ogłosił, że z Warszawy poprowadzi sześć krajów regionu. Nowy klient wzmacnia tę pozycję. W dużych sieciach agencyjnych głośne zmiany dotyczą zwykle globalnych budżetów, jak wtedy, gdy globalne media PepsiCo trafiły do Publicis. Lokalne konkursy na PR przechodzą ciszej, choć dla samego rynku znaczą sporo.

To sygnał, że firmy z zagranicy coraz częściej kupują komunikację osobno na polski rynek, zamiast sterować nią z centrali. Dlatego warto sprawdzić, czy własna agencja umie łączyć kontakt z mediami z rozmowami z urzędami, bo tego właśnie szukał Wizz Air.

Źródła

  1. Havas Poland, materiał prasowy agencji / PRoto.pl — informacja o wyborze agencji i zakresie prac, 3 września 2026

Wydawca: IMARKETING Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 150/127, 31-864 Kraków, KRS 0001203282, NIP 6751820741.  ·  Redakcja: Al. Jana Pawła II 150/127, 31-864 Kraków, tel. +48 516 110 813, redakcja@marketingnewsroom.pl.  ·  Redaktor naczelny: Grzegorz Kubicki.  ·  Sprostowania: redakcja@marketingnewsroom.pl.